Театралізована гра в старшій групі «Подорож у країну казок»

Театралізована гра в старшій групі «Подорож у країну казок»

Автор заняття: Завилкина Марія Геннадьевна, МДОУ №73 "Дельфін", м. Тольятти

Програмний зміст:

Розвивати діалогічне мовлення дітей, інтонаційну виразність мовлення. Познайомити з утворенням ім'я Баба Яга

Розвивати в дітей творча уява, учити вживатися в художній образ; спонукати до виразності в етюдах (пантоміміка), розвивати навички імпровізації, співвідносити емоційний стан героя з характером музики; учити вступати у взаємодію з партнером, у підгрупах; зображувати в малюнку емоційний стан - радість

Виховувати доброту, бажання робити допомога

Хід заняття:
- Мені дуже приємно бачити ваші привітні особи й добрі очі. Давайте почнемо наше заняття - гру зі світлої, доброзичливої посмішки, такий же, як звучна музика. Подаруєте свою посмішку сусідові ліворуч, а потім сусідові праворуч, посміхніться мені, а я вам. - Ви любите казки? Я принесла вам книгу, що діти з дитячого садка зробили самі «Книга казок». Хочете подивитися? (розглядають ілюстрації й бачать, що герої з казок переплутані. У книзі картинки з героями казок прикріплюються на липку стрічку. Під час заняття дорослий непомітно міняє картинки з героями казок). - Нічого не можу зрозуміти! Що відбулося? Ви нічого не зауважуєте? Всі герої казок переплуталися! (із книги зненацька вилітає записка): Хто на ступі в лісі літає? І в хатинці там живе? Хто дітей завжди лає Казки слухати не дає? - Хто це? Догадалися? Довідалися Бабу Ягу? Я вам капость покаджу! Переплутаю всі казки, Щоб не знали діти пещення! - А ви знаєте, чому неї кличуть Баба Яга? Від слова «ягать», значить «кричати, лаятися». Звідки ви її знаєте? - Як нам надійти? Адже треба навести порядок у казках, а то діти почнуть читати, і нічого не зрозуміють. Як ви думаєте, що потрібно зробити? (вислуховуються варіанти дітей). Давайте спробуємо потрапити в країну, де живуть казки. Вимовимо чарівні слова: Два рази лясни, Три рази тупни, Навколо себе обернися, И в казковій країні очутись! - Цікаво, у яку казку ми потрапили? Загадка 1:

Загадка про колобка

По засіком він скребен, На сметані він мешен, На віконці він стужон, Круглий бік, рум'яний бік Покотився...… (колобок) -Ви помнете пісеньку колобка? Ми допоможемо героям цієї казки, якщо проспіваємо цю пісеньку за певними правилами. Треба розділитися вам на три команди. Кожній команді я дам колобка (піктограма). Вам треба довідатися настрій колобка й проспівати його пісеньку цим настроєм. А інші команди повинні відгадати ваш настрій. - Нам настав час рухатися далі. Загадка 2.

Загадка про теремок

Стрибає, скакає, Гірко плаче. Собака не допоміг, Ведмідь не допоміг, Один петушок Горю допоміг. -Довідалися казку? Давайте пограємо в неї. Етюди на вираження емоцій і рухів: «Лисиця залишилася без даху» Уявимо собі, що кожний з вас стане тією самою лисицею з казки. Як ви думаєте, коли в лисиці станув будинок, яке в неї був настрій? (Під смутну музику діти показують за допомогою пантоміміки жалібне вираження особи, пози, жестів.) «Лисиця проганяє зайця» Коли лисиця проганяла зайця, яке в неї був настрій? (Під «гнівну» музику діти приймаю сердите вираження особи, грізно потрясають кулачками, притупують ногою.) «Заєць із собакою йдуть до лисиці» Іде зайка по лісі й плаче. А назустріч йому.....(собаки). Довідалися вони про горе зайця й вирішили вигнати лисові. Покажіть, яке в них був настрій. (У дітей рішуче вираження особи. Марширують. Але слова лисиці лякають зайця й собаку, і міняється настрій.) Як змінився настрій у собак і зайця, коли лиса злякала їх? «Заєць із ведмедем ідуть до лисиці» З яким настроєм пішов ведмідь проганяти лисицю? А заєць? Що змінилося після слів лисиці? (Діти імітують ходу зайця й розсердженого ведмедя. Потім вираження особи в дітей міняється після слів лисиці.) «Петушок і заєць виганяють лисицю» Яким був петушок? Заєць? Лисиця? Діти наслідують героїв, показуючи рішучість петушка, невпевненого зайця, хитру лисицю. От ще одна загадка:

Загадка про Червону шапочку

Бабуся дівчинку дуже любила, Шапочку червону їй подарувала, Дівчинка ім'я забула своє, А ну, підкажіть ім'я її. - Давайте згадаємо, як вовк прикинувся бабусею й розмовляв із внучкою Червоною шапочкою. Знайдіть собі пару, домовитеся, хто буде вовком, а хто Червоною шапочкою. (розігрування діалогу, потім міняються ролями) - Давайте заглянемо в книгу. Подивитеся - всі герої казок у своїх казках! Ми расколдовали книгу! Бесіда: чому Баба Яга зла + вихід із ситуації. - Як ви думаєте, чому Баба Яга така зла? Може вона хоче, щоб ми її боялися? А ми її будемо боятися? Що зробити, щоб вона не була така шкідлива? Може неї пошкодувати треба? Баба Яга, ми знаємо, що ти гарна, але тобі, напевно, часто кривдять? Як ми її пошкодуємо? - А давайте намалюємо добру Бабу Ягу, вона побачить себе радісної, гарної, і серце в неї стане.

Малюнок «Баба Яга»

Починаємо малювати На всіх нас без сумніву, Впливає настрій, Хто веселиться.... Хто сумує... Хто злякався... Хто сердитий.... - Діти, може бути, ми пошлемо Бабі Язі її портрети, адреса є ... і давайте напишемо їй добрі слова, і вона виправиться! Разом дружно ви живете, Казки різні любите! Спасибі за ваші добрі очі й привітні посмішки. А закінчити наше заняття я хотіла б знову посмішкою. Устанемо в коло, візьмемося за руки й посміхнемося всім навколо й один одному.