Мир казок і пригод, конспект заняття по художній літературі для старшого дошкільного віку

Конспект заняття по художній літературі для старшого дошкільного віку, тема заняття: "Мир казок і пригод"

Автор: Давидова Світлана Олексіївна

Програмний зміст:

Розширити подання дітей про казки (згадати назви, зміст, героїв знайомих казок); виховувати до них інтерес. Удосконалювати образотворчі вміння й навички. Розвивати мовлення, пам'ять. Виховувати вміння дітей дружно й узгоджено працювати в невеликому колективі

Устаткування:

Аркуші ватману з наклеєною "серединкою квітки" по кількості команд дітей, карта казкової країни, картинки з характерними будиночками казкових персонажів, самих персонажів, аудио-запису пізнаваних дитячих пісень із популярних казок (Винни Пухнув, Буратіно, Червона Шапочка, Вовк і семеро цапенят і ін.)

дв

"Два жадібних ведмежата"

царевн

"Царівна жаба"

червона

"Червона шапочка"

дюймовочк

"Дюймовочка"

Хід заняття:

Діти діляться на команди, кожна з яких одержує (вибирає) казкову назву. Кожній команді дається аркуш паперу з наклеєною серединкою квітки. За правильну відповідь діти одержують пелюстки різного кольору й наклеюють їх на аркуш у вигляді ромашки до готової серединки. До кінця гри в кожної команди розцвіте «чарівний» квітка

- Гляньте на карту нашої подорожі (карта намальована на дошці). На самому початку шляху коштують казкові ворота. Вони поки закриті, і, для того щоб вони відкрилися, ми повинні згадати які-небудь чарівні слова з будь-якої казки. Хто згадає? (Відповіді дітей: цим-салабим, крибле-крабле-бумс...)

- Ми потрапили на лісову стежку. Нам назустріч - три поросята. Згадаєте, як їх кличуть? Із чого поросята будували свої будиночки? За поросятами женеться злий і голодний вовк. Нам потрібно врятувати поросяти. Для цього треба швидко згадати казки про вовка, і тоді він піде в іншу казку. (Відповіді дітей.) Поросята врятовані! Вони дякують нам і просять проспівати пісеньку «Нам не страшний сірий вовк».

- Ідемо далі. У нас на шляху будиночки. Потрібно відгадати з яких вони казок, хто в них живе? (Малюнки будиночків казкових персонажів прикріплені до дошки, після того як діти відгадають, малюнки знімаються, під ними виявляються знаки, по яких можна йти далі.)

-У нас на шляху музичний будиночок. У ньому живуть пісні з різних казок. Господарка будиночка, Фея, просить кожну команду згадати ці пісеньки. (Звучать запису пісень із «Буратіно», «Вовк і семеро цапенят», «Незнайка», «Вини Пух», діти вгадують.)

- Шлях триває. Але що це? Тривожні лементи чуються в лісі - це зайнявся Кошкин будинок. Треба якнайшвидше згасити пожежу. (Проводиться конкурс-естафета пожежних - діти згадують, якими словами в казці скликали на пожежу: « Тили-Бом, тили-бом, зайнявся Кошкин будинок!» Із цими словами проводиться естафета, діти (по одному від кожної команди) біжать до стільців, на яких розкладені приналежності для гасіння вогню - цебро, макет вогнегасника, совок, беруть по одному предметі й вертаються до команди. Проводиться естафета.)

- Отже, кошкин будинок урятований, можна рухатися далі. На шляху будиночок Баби Яги. Вона перепиняє дорогу й не хоче пропускати дітей, поки вони не виконають її завдання. Доводиться погоджуватися - адже в хатинці Баби Яги зачаровані герої казок. А завдання таке: от картинки з героями казок, потрібно визначити з якої казки ці персонажі. (Показ картинок: жаба, добрий молодець, кощій, царівна, поросята, вовк і т.д. Відповіді дітей.)

Ура, наші герої на волі й ми йдемо далі. Поперед нас чекає казкова пошта. Отут ми прочитаємо телеграми, прислані казковими персонажами, і подумаємо, хто б міг послати їх. (Вихователь зараховує «казкові» телеграми, а діти відгадують герої яких казок могли б послати цю телеграму)

«Приходив вовк і з'їв шістьох цапеняти. Урятуйте моїх братиків!» «Буду, буду вмиватися по ранках і вечорам». «Лисиця зайняла мій будиночок, а мене вигнала. Допоможіть!» «Допоможіть знайти Кая». «Поздоровляю Иа із днем народження!» «Спасибі, ластівка, за чудесний порятунок!»

(Діти відповідають, вихователь роздає останні пелюстки, діти наклеюють їх на аркуш.)

- Подивитеся, у кожної команди вийшла гарна квітка з різнобарвними пелюстками. А ми зможемо згадати казку, у якій у головного героя, дівчинки, теж була чудова чарівна квітка? (Відповіді дітей.)

Молодці! Вам сподобалася подорож з казковими героями? На цьому нашу подорож у мир казок і пригод закінчується, але поперед вас чекає ще багато нових зустрічей з дивними казками й пригодами. А зараз я хочу запропонувати вам намалювати героя будь-якої казки. Постарайтеся намалювати так. щоб можна було довідатися, з якої казки ваш герой. Це може бути й добрий. і злий персонаж. Ми влаштуємо виставку ваших малюнків у фойє дитячого садка. (Діти малюють.)